Camponotuslar un kurdu yemiyor

Alper

Pupa
Üye
Herkese iyi akşamlar. 16 işçili camponotus santchus kolonisine sahibim. 15 gündür bendeler. Outworld de besliyorum. Hergün önlerine un kurdu koyuyorum fakat hiç dokunmuyorlar. bugün tüpün girişine koydum alıp dışarı attılar. un kurdunu hergün değiştiriyorum. ne yiyecek bunlar 😅

Ekli dosyalar

• D25C3DA0-0572-47D3-B276-E4A8A6D6771E.jpeg
    D25C3DA0-0572-47D3-B276-E4A8A6D6771E.jpeg
    31.8 KB · Görüntüleme: 21

İgnifer

Nanitik
Üye
ölü olarak veriyorsanız canlı vermeyi deneyin canlı halde tüpün ağzının 2 3 cm ilerisine bırakın oda olmazsa alternatif yem kaynaklarına yönelebilirsiniz belki

Vazonax

Pupa
Üye
Demek Ki kabul etmiyorlar fazla zorlamaya gerek yok farkli besinler denemen lazim ama simdilik haşlanmış yumurta beyazı veya çok olamayacak şekilde kıyma verebilirsin yerlerse protein ihtiyaçlarını karşılamalari için diger canlı yem çeşitlerini edinebilirsin

Alper

Pupa
Üye
ölü olarak veriyorsanız canlı vermeyi deneyin canlı halde tüpün ağzının 2 3 cm ilerisine bırakın oda olmazsa alternatif yem kaynaklarına yönelebilirsiniz belki
ölü veriyorum. aldığım arkadaş un kurduyla besliyormuş. ama bana geldiklerinden beri yemiyolar. bir kere yumurta beyazı verdim onu yiyolar çatır çutur🤦🏻
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Demek Ki kabul etmiyorlar fazla zorlamaya gerek yok farkli besinler denemen lazim ama simdilik haşlanmış yumurta beyazı veya çok olamayacak şekilde kıyma verebilirsin yerlerse protein ihtiyaçlarını karşılamalari için diger canlı yem çeşitlerini edinebilirsin
aldığım arkadaş un kurduyla besliyomuş. önceden yemeseler tamam diyecem de😅

melihgokcen

Pupa
Üye
Canlı vermeyi dene belki tehdit unsuru olarak algılayıp yiyebilirler.