Camponotus neden hassas?

Onur

Pupa
Üye
Geçen sene bulduğum tüm camponotus kraliçeleri ve işçileri (her şeyi doğru yapmama rağmen) öldü. Messor ve tetra kolonilerimde ise hiç kayıp yaşamadım.ben camponotusların hassas olduğunu bu yüzden özenle bakılması gerektiğini düşünüyorum.siz bu cins için ne düşünüyorsunuz?

xqewz

Larva
Üye
Sanctusta bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar

yuhi

Yumurta
Üye
Bulunduğunuz ortamda ilaçlama gibi şeyler olabilir yani büyük ihtimalle toksik bir şey etkilemiş çünkü bı anda koloniyi kaybedemessin

Onur

Pupa
Üye
Bulunduğunuz ortamda ilaçlama gibi şeyler olabilir yani büyük ihtimalle toksik bir şey etkilemiş çünkü bı anda koloniyi kaybedemessin
İki kolonim vardı biri 7 biri 5 işçiye kadar ulaştı. Daha sonra işçiler teker teker ölmeye başladı. Ve koloni bitti.önce sarhoş gibi oluyorlar sonra ölüyorlar.

yuhi

Yumurta
Üye
İki kolonim vardı biri 7 biri 5 işçiye kadar ulaştı. Daha sonra işçiler teker teker ölmeye başladı. Ve koloni bitti.önce sarhoş gibi oluyorlar sonra ölüyorlar.
Aynen Cook büyük ihtimalle bulunduğunuz konumda ilaçlama fln var

Kutay

Nanitik
Üye
sanctus kolonim var 30 işçi haftada 2 3 arası un kurdu outworldde sınırsız şekerli su hiç kaybım olmadı bu yaz uçuracağım

Kutay

Nanitik
Üye
Boost için ne yapmayı düşünüyorsunuz hocam
hocam canlı yem yani proteini çok arttırmayı düşünüyorum ve daha uygun sıcaklık için bir ısıtıcı temin etmeye calışacağım ya da evin daha sıcak bir noktasında konumlandıracağım koloniyi