Camponotus kraliçem öldü

tozhan

Yumurta
Üye
Herkese iyi forumlar, maalesef ki bugün tam anlamıyla türünü camponotus olarak bildiğim kraliçem öldü. Ölümü nedeni hakkında hiçbir fikrim yok. Koloninin geri kalanını ne yapabilirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

xqewz

Larva
Üye
Koloni bildiğim kadarıyla kraliçe olmadığı için telef olacaktır.

Niko990

Minör
Üye
Doğada componotus türü bir koloni bulup yakınına bırakabilirsiniz yada yeni uçuş yapmış componotus türü bir kraliçeyi koloniye eklemeyi deneyebilirsiniz belki kraliçeyi kabul edebiliriler.

Onur

Pupa
Üye
Herkese iyi forumlar, maalesef ki bugün tam anlamıyla türünü camponotus olarak bildiğim kraliçem öldü. Ölümü nedeni hakkında hiçbir fikrim yok. Koloninin geri kalanını ne yapabilirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Ben de geçen sene camponotuslarda ölümler yaşadım.bunun nedeninin stres olduğunu düşünüyorum. Çunkü kraliçem yumurtladı,yumurtalarını büyüttü sıkıntı yok ama işçi çıkmaya yakın sık sık baktığım için kraliçe önce sarhoş gibi oldu. Ertesi gün de ölmüştü.camponotuslara biraz hassas bakılmalı diye düşünüyorum.

tozhan

Yumurta
Üye
Ben de geçen sene camponotuslarda ölümler yaşadım.bunun nedeninin stres olduğunu düşünüyorum. Çunkü kraliçem yumurtladı,yumurtalarını büyüttü sıkıntı yok ama işçi çıkmaya yakın sık sık baktığım için kraliçe önce sarhoş gibi oldu. Ertesi gün de ölmüştü.camponotuslara biraz hassas bakılmalı diye düşünüyorum.
ya şöyle işçileri vardı ama sanki ayağında bir sorun var gibi davranıyordu. Ayağına durduk yere tüm içinde ne olacağını bilmiyorum. Ama kaybettim maalesef ki.

EArslan

Minör
Üye
Türünün aynı olmadığından emin olmadıkça başka koloniye eklese işçiler yem olacak, kraliçe eklese kraliçe yem olacak.
En iyisi başka kolonilerr yem etmek.