campanotus baldacci formikaryumu

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Elimdeki 50 60 işçili campo kolonisini ytong formikaryuma yerleştirdim.Ancak yerleştikten bir gün sonra transfer borusunda durduklarını gördüm. Şu şekil.Adsız.png
nedeni nedir bilmiyorum ama nem delikleri yaklaşık 3 cm derinlikte ve orada sünger var. Her bir süngere 3 şırınga su sıktım. Nem fazla olduğu için olabilir mi?

KarıncaAcemisi

Yumurta
Üye
Elimdeki 50 60 işçili campo kolonisini ytong formikaryuma yerleştirdim.Ancak yerleştikten bir gün sonra transfer borusunda durduklarını gördüm. Şu şekil.Ekli dosyayı görüntüle 34814
nedeni nedir bilmiyorum ama nem delikleri yaklaşık 3 cm derinlikte ve orada sünger var. Her bir süngere 3 şırınga su sıktım. Nem fazla olduğu için olabilir mi?
Alan çok geniş geldiği için stres yapabilirler yada çıkışta sadece nöbet tutuyor olabilirler.
Ayrıca camponotus türü nocturnal olduğu için akşamları daha aktif olurlar akşama kadar sakince bekliyor olabilirler koloni için yiyecek toplamaya çıkarlar diye düşünüyorum biraz gözleme ve zaman gerektiriyor şimdilik.

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Alan çok geniş geldiği için stres yapabilirler yada çıkışta sadece nöbet tutuyor olabilirler.
Ayrıca camponotus türü nocturnal olduğu için akşamları daha aktif olurlar akşama kadar sakince bekliyor olabilirler koloni için yiyecek toplamaya çıkarlar diye düşünüyorum biraz gözleme ve zaman gerektiriyor şimdilik.
alan fazla geniş değil, tam koloninin boost yapabilmesi için yeterli büyüklükte. Sadece transferini tüpü dökerek yaptım ve bu yüzden dediğin gibi stresten nöbeti tutuyo olabilirler. Şimdilik bekleyeceğim. Teşekkürler cevabın için