Buthus occitanus hk.

Davut

Yumurta
Üye
Merhaba,
Ben akrep almayı düşünüyorum ama
Buthus occitanus türü akrepler ilgili pek bilgiye rastlamadım. Bu akrebin zehri yüksek mi ve bildiklerinizi anlatır mısınız?

Moderatör tarafında düzenlendi:

darkness

Minör
Üye
Merhaba,
Ben akrep almayı düşünüyorum ama
Buthus occitanus türü akrepler ilgili pek bilgiye rastlamadım. Bu akrebin zehri yüksek mi ve bildiklerinizi anlatır mısınız?
Bildiğim kadarıyla zehri öldürücü değil.Zaten akrepler aşırı dürtmediğiniz sürece sokmazlar.Elinize alsanız bile elinizi zemin olarak görüp sokmazlar tabi yinede elinize almayın.

Davut

Yumurta
Üye
Bildiğim kadarıyla zehri öldürücü değil.Zaten akrepler aşırı dürtmediğiniz sürece sokmazlar.Elinize alsanız bile elinizi zemin olarak görüp sokmazlar tabi yinede elinize almayın.
Petersi kadar olmasa da güzel geldi bana oyüzden almayı düşünüyorum.

Ve bunlar nekadar zamanda adulth oluyorlar

darkness

Minör
Üye
Petersi kadar olmasa da güzel geldi bana oyüzden almayı düşünüyorum.
Heterometrus akrebim var.Durup izleyebileceğiniz bir tür değil sürekli saklanma alanındalar ve sadece gece dışarı çıkıyorlar ışık açınca geri giriyorlar.O yüzden durup izlemek istediğiniz bir akrep almak istiyorsanız, çöl türleri alın bence.

Ve bunlar nekadar zamanda adulth oluyorlar
Cinsine bağlı değişiyor ama ortalama 2 senede olurlar.

Davut

Yumurta
Üye
Heterometrus akrebim var.Durup izleyebileceğiniz bir tür değil sürekli saklanma alanındalar ve sadece gece dışarı çıkıyorlar ışık açınca geri giriyorlar.O yüzden durup izlemek istediğiniz bir akrep almak istiyorsanız, çöl türleri alın bence.

Cinsine bağlı değişiyor ama ortalama 2 senede olurlar.
Uzunmuş 2 sene bu akrep için 200 TL uygun mu üretim

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Uzunmuş 2 sene bu akrep için 200 TL uygun mu üretim
Satıcıyı nereden buldunuz, güvenilir midir? Türkiye'de bulunan bir akrep türü değil ve yurt dışından akrep ithal eden birisinin o fiyata satacağını pek sanmıyorum. Birisinin doğadan bulduğu yerli bir Buthid türünü (Aegaebothus spp. veya Mesobuthus spp. gibi) ne olduğunu bilmediği için benzer olduğunu düşündüğü bir tür veya Google lense taratarak karşısına ilk çıkan tür olarak düşük miktarda para elde etmek için satıyor olması daha muhtemel geliyor bana.

Davut

Yumurta
Üye
Satıcıyı nereden buldunuz, güvenilir midir? Türkiye'de bulunan bir akrep türü değil ve yurt dışından akrep ithal eden birisinin o fiyata satacağını pek sanmıyorum. Birisinin doğadan bulduğu yerli bir Buthid türünü (Aegaebothus spp. veya Mesobuthus spp. gibi) ne olduğunu bilmediği için benzer olduğunu düşündüğü bir tür veya Google lense taratarak karşısına ilk çıkan tür olarak düşük miktarda para elde etmek için satıyor olması daha muhtemel geliyor bana.
Face de buldum ithal canlıdan üretimmiş adamın adı egzo pao. istersen canlıların fotoğrafını atayım.

Akrep fiyatları hakkında bir bilgim yok
Ben Heterometrus lacticusu 65 Euro'ya
(2000 tlye) almıştım.200 tl uygun gibi
Aynen banada ucuz geldi

Onlorot

Nanitik
Üye
Satıcı benim. Canlı ithalat bir canlı. Scorpo Hunter’dan ithalat geldi ithalat yapma izni olan bir arkadaş tarafından getirtildi. Hobiye yaymak için fiyatı abartmadım o kadar. 250TL 1 sling akrep için normal bir fiyat olduğunu düşünüyorum 500-600den satmanın da insanları yolmaktan başka bir şey olduğunu düşünmüyorum.