Bulduğum Kraliçeler

Musta

Yumurta
Üye
2 tane kraliçe buldum bitanesi dış pamuğu kazmaya calisiyor kanatlı ciftlesmedigini düşündügum icin saldım. digeride kanatli ama kendi yuvasi gibi hareket ediyor sizce ilk saldigim ciftlesmemismiydi

Niko990

Minör
Üye
Kraliçeyi koloninin ağzından mı aldınız yoksa tek mi buldunuz.

DanqeR

Larva
Üye
İlk saldığınızın çiftleşmemiş olup olmamasını sadece tahmin edebiliriz fakat çiftleşmemiş olanlar genelde kaçmaya çalışıyor diye biliyorum.

Musta

Yumurta
Üye
Kraliçeyi koloninin ağzından mı aldınız yoksa tek mi buldunuz.
lasius kolonisinin yakınlarındaydı ama messor kraliçesiydi koşuşturuyodu. hala bende olan ise zar zor yürüyodu düşüyodu sürekli ama şuan durumu iyi ikiside çok yakınlardı birbirlerine. yakınlarda messor kolonisi hic gormedim

xqewz

Larva
Üye
Eğer yuvanın ağzında bulmadıysanız 1 hafta karanlığa bırakmanız aklınızdaki şüpheyi yok edecektir.

Niko990

Minör
Üye
lasius kolonisinin yakınlarındaydı ama messor kraliçesiydi koşuşturuyodu. hala bende olan ise zar zor yürüyodu düşüyodu sürekli ama şuan durumu iyi ikiside çok yakınlardı birbirlerine. yakınlarda messor kolonisi hic gormedim
Karıncaların pamuğu kazması gayet normal bir davranıştır çoğu kraliçe yapar. Kanatlı kraliçe bulduğunuz zaman 2 hafta bekleyin eğer yumurtlamazsa öyle salarsınız.

EArslan

Minör
Üye
çiftleşmemiş olanlar genelde kaçmaya çalışıyor diye biliyorum.
Alakası yok. Benim camponotus kraliçem ilk bulduğum zaman pamuğu kazmaya çalıştı ama çiftleşmişti ve şuan işçileri var.

Pamuğu kazma sebebi çiftleşip çiftleşmemeyle alakalı değil, yuvayı kabullenmediğinden dolayı kazıyor. Bir kaç gün rahatsız etmezsen yumurtlardı. Zaten yuva ağzından bulmamışsın. Büyük ihtimalle çiftleşmişdir.

Musta

Yumurta
Üye
Alakası yok. Benim camponotus kraliçem ilk bulduğum zaman pamuğu kazmaya çalıştı ama çiftleşmişti ve şuan işçileri var.

Pamuğu kazma sebebi çiftleşip çiftleşmemeyle alakalı değil, yuvayı kabullenmediğinden dolayı kazıyor. Bir kaç gün rahatsız etmezsen yumurtlardı. Zaten yuva ağzından bulmamışsın. Büyük ihtimalle çiftleşmişdir.
boşuna saldım o zaman :/