Bulduğum akrebin türünü öğrenmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Thales

Yumurta
Üye
Bu akrepi odamda bulmuştum kendisini biraz incelemek hemde beslemek için bi kaba aldım ancak yemedi bende yemle beraber akrepi kututa bıraktım ve ertesi sabah cansız buldum ölüm sebebini ve cinsini merak ediyorum, iyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220201_001526.jpg
    IMG_20220201_001526.jpg
    35.4 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20220201_001336.jpg
    IMG_20220201_001336.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20220201_001322.jpg
    IMG_20220201_001322.jpg
    63.5 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20220201_001414.jpg
    IMG_20220201_001414.jpg
    32.4 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20220201_001356.jpg
    IMG_20220201_001356.jpg
    43.2 KB · Görüntüleme: 54

Jostl

Yumurta
Üye
Canlı yabandan alınma, esaret ortamına ayak uydurabilecek bir canlı değil. Dolayısıyla stres ölmesinde bir etken.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Rica ederim. Canlıya yazık olmuş. Umarım böyle şeyleri daha fazla görmeyiz ve doğadan akrep almayı düşünenlerin fikrini değiştirir.

Türünü sormuşsunuz, Euscorpius italicus olabilir.
buna herşey etken olabilir sonuçta akrep ve zehirli olduğunu düşünmüş olabilir .ayrıyetten odasında bulmuş.bilinçsiz bi davranış evet ama kardeşimizde haklı

Jostl

Yumurta
Üye
buna herşey etken olabilir sonuçta akrep ve zehirli olduğunu düşünmüş olabilir .ayrıyetten odasında bulmuş.bilinçsiz bi davranış evet ama kardeşimizde haklı
Arkadaşa bir çıkışda bulunmadım. Canlının neden ölmüş olabileceğini, canlının ölmesine üzüldüğümü ve bir daha bu tarz bir olayın yaşanmamasını umduğumu belirttim.

Akenash

Yumurta
Üye
Kendini sokup öldürmesi gibi bir durum söz konusu değil ancak haklısınız doğadan canlı yakalayıp beslemek doğru bir şey değil. #wcye hayır
Bilader adamın evinden çıkmış. Edebiyat yapmayın burada başkası olsa terlikle ezerdi. Bu çocuk iyi niyetle yemek vermiş en azından.

Squidward

Yumurta
Üye
Bilader adamın evinden çıkmış. Edebiyat yapmayın burada başkası olsa terlikle ezerdi. Bu çocuk iyi niyetle yemek vermiş en azından.
Dostum birisi daha kötüsünü yapıyor diye az kötü olanı normalleştirmek sence de biraz saçma değil mi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu akrepi odamda bulmuştum kendisini biraz incelemek hemde beslemek için bi kaba aldım ancak yemedi bende yemle beraber akrepi kututa bıraktım ve ertesi sabah cansız buldum ölüm sebebini ve cinsini merak ediyorum, iyi forumlar dilerim.
Kabın kapağını kapalı unutmuş olma ihtimaliniz var mıdır? Havasızlık belki.

Thales

Yumurta
Üye
Dostum birisi daha kötüsünü yapıyor diye az kötü olanı normalleştirmek sence de biraz saçma değil mi

Hiç akrep beslemedim ancak eklem bacaklılar hakkında azda olsa tecrübem var, akrebi sessiz hava dolaşımı olan karanlık nemli ve sıcak biryere koymuştum. Aslında sadece biraz inceleyip bırakmak istiyordum ama hayla nedenini anlamadığım bir şekilde akşam bulup boş bi teraryuma yerleştirdiğim akrep sabah kalktığımda ölüydü.

Akenash

Yumurta
Üye

Sürekli olarak wc hayvan duyarı dönüyor. Herhangi bir yere gidip satın alamadıkları için doğada görünce incelemek istiyorlar bu da kaçakçılığı arttırıyor. Merakın önüne geçilemez. Hayvanları bu kadar düşünüyorsanız buralara gelmeden önce yapabileceğiniz çok şey var. Orman bakanlığının bu işlere bir düzenleme getirmesi lazım, bizimde hüküme.. te

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Akreplerde tür tespiti hakkında bilgili bir arkadaşımız olmadığı için malesef verdiğiniz tür tahminlerini doğruluyamıyoruz. Kesin bir tür verdiğiniz sürece doğru işaretini alabilirsiniz. "Olabilir, gibi, belki" ifadeleri kullanırsanız cevabınızı malesef seçemeyiz. Başta belirttiğim gibi akrepler hakkında bilgili bir arkadaş bana özelden türünü yazabilir ve doğru tahmin ederseniz cevabınızı işaretleyebiliriz. İyi forumlar.

Jostl

Yumurta
Üye
Merhabalar, ayak üstü yazdığım tür tahminini daha derine inerek inceledim. Arkadaş giresun'da ikamet ediyor. Zaten bu bile türkiyedeki akreplerin coğrafi dağılımı göz önüne alındığında bulmamıza yeterli oluyor. Euscorpius italicus karadeniz bölgesinde sıkça görülür. Keza bu tür dışındakiler genellikle akdeniz, ege ve doğu taraflarında bulunan sarı veya büyük tür akreplerdir. Onun dışında benzerliğini görmeniz açısından da fotoğraflarını bırakıyorum.

Arkadaşın elindeki akrep :
img_20220201_001526-jpg.1135

Euscorpius italicus :
images

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...