Bu örümceğin cinsi nedir, nasıl beslerim?

Shyntesia

Yumurta
Üye
Selamlar, bugün yolda yürürken bu küçük arkadaşı buldum, kendisine görseldeki gibi bir yuva (teraryum demeye bin şahit) kurdum ve cinsini bulamıyorum, bilen varsa yardım edebilir mi? Beslemek istiyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-04-14 at 15.26.05.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-14 at 15.26.05.jpeg
    30.4 KB · Görüntüleme: 71

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
aynısından burada da var hatta 1 2 tane gördüm. ama bunun kadar büyük değiller daha küçükler ve bununla aynı görünümde sadece abdomenleri kırmızıydı karadul değil .
kırmızı abdomenleri türleri zaten mevcut ülkemizde eresus albopictus türüne benzer ama ülkemizde yok o bir uzmanının bakması lazım

MCS

Yumurta
Üye
Hem nadir bir türmüş hem de dışardan alıp hapsettiğiniz örümceklerin ömrü çok olmaz, streslenir ve ölürler o yüzden doğaya salsanız daha iyi olur

Rovenners

Yumurta
Üye
ne kadar doğru bilmiyorum az önce baktım ama zehirli olabilir yada farklı türleri olabilir , istersen araştır türünü belki zehirlidir.

spideryagiz

Yumurta
Üye
Bu bilginin doğruluğu nedir acaba? Merak ettim.
Örümcekler doğadan alınırsa birçok canlıda olduğu gibi yerini kabul etmeyebilir ve bunun sonucunda yem kabul etmezler ve sağlığı gitgide düşer ve sonucunda ölüm gerçekleşebilir, bu tarz canlıları üretim yapan yerlerden bulabilirsiniz fakat Tarantula üretimi kadar yaygın değildir elbet.Ama ciddi anlamda doğadan canlı alınmaz karınca uçuşları hariç**

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Hem nadir bir türmüş hem de dışardan alıp hapsettiğiniz örümceklerin ömrü çok olmaz, streslenir ve ölürler o yüzden doğaya salsanız daha iyi olur
Bu bilginin doğruluğu nedir acaba? Merak ettim.
Örümcekler doğadan alınırsa birçok canlıda olduğu gibi yerini kabul etmeyebilir ve bunun sonucunda yem kabul etmezler ve sağlığı gitgide düşer ve sonucunda ölüm gerçekleşebilir, bu tarz canlıları üretim yapan yerlerden bulabilirsiniz fakat Tarantula üretimi kadar yaygın değildir elbet.Ama ciddi anlamda doğadan canlı alınmaz karınca uçuşları hariç**
Bu bilgilerin doğruluğunu bilmem, elbet yerine alışamayıp yem kabul etmeyen canlılar olur ama "Neden doğadan canlı almamalıyız?" sorusunun cevabı başka. Başka bir başlık altında arkadaşlarımız yine bu konu hakkında yorumlar yapmıştı. Özellikle şu yoruma katılıyorum: https://karincaciftligim.com/threads/dogadan-neden-canli-alinmamali.3043/post-19908

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
ne kadar doğru bilmiyorum az önce baktım ama zehirli olabilir yada farklı türleri olabilir , istersen araştır türünü belki zehirlidir.
bir familya ve o filmya dışındaki birkaç tür harici tüm örümcekler zehirli
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

tam ne oludğunu bilmediğimiz nadir bir canlı olduğundan dolayı ya bir uzmanla iletişime geçin ve ya salın

Shyntesia

Yumurta
Üye
Haberi yapan arkadaş ile iletişime geçtim, mesajları şu şekilde aktarayım sizlere.

60B48DEF-15B6-4A53-ADA8-A735C3BDD060.jpegC083FE33-4FF6-47C2-B1E5-4788BAC7A567.jpeg7D2C09C1-0238-4263-A2E7-0DE0771690B8.jpeg

Yetkin

İşçi Karınca
Üye

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
bu arkdaş kimmiş ki bunu ilgili bir uzmanıyle iletişime geçip göndermek lazım
Mert Elverici, iyi bir araknologdur.

Foruma çok bakamıyorum son zamanlarda, ancak gördüm bunu da. Ankara'dan da çok fazla kayıt fark ettik bu dönem. Hacettepe kampüsünde bir arkadaş bu habitusa sahip bir Eresid bulmuştu. ODTÜ kampüsünden de kayıtları varmış. Muhtemelen Eresus cinsine ait bir tür fakat incelenmesi gerekiyor. Ben bir Hoca'ya yazmıştım bu konuyla ilgili, spesimen toplayabilirsem göndermemi istemişti. Bir daha danışayım yarın unutmazsam.