Bu nedir, besleyebilir miyim?

Nazmiefe

Larva
Üye
Merhaba termit olduğunu düşündüğüm bir canlı buldum tek geziyordu taşın altında buldum ve tekti beslemek istiyorum napmalıyım kral kraliçe nasıl ayırt edilir fln nasıl öğrenebilirim işci diye düşü 16503734208346866549454964597439.jpg16503734527043180317656918818008.jpg

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Kulağakaçan diyen geçiyorlar ancak bilimsel adını bilmiyorum. Beslenildiğinide hiç duymadım.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Bunların aynısından bizde de var güllerin içinden çıkıyor çoğunlukla
İnanılmaz derecede yaygın böcekler zaten. Kayaların altında veya saklanabilecekleri herhangi bir yerde onlarcası dâhi bir arada olabiliyor. Elbette tek bir kulağakaçan türü olmadığı için her tür yaygındır diyemeyiz.

Bora

Yumurta
Üye
İstanbul Ataköy + Kartepe Sapanca ( Balaban )
Merhaba termit olduğunu düşündüğüm bir canlı buldum tek geziyordu taşın altında buldum ve tekti beslemek istiyorum napmalıyım kral kraliçe nasıl ayırt edilir fln nasıl öğrenebilirim işci diye düşü Ekli dosyayı görüntüle 4535Ekli dosyayı görüntüle 4536
Dünyadaki en gıcık olduğum böcek kendisi bütün arkadaşlarında dediği gibi adı kulağakaçan ama beslemekten ne zevk alırsınız nede deneyim sokakta birine kulağakaçan besliyorum desen deli herhalde derler tabi yinede sen bilirsin
———— İyi Hobiler 🪳😥🙂

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Dünyadaki en gıcık olduğum böcek kendisi bütün arkadaşlarında dediği gibi adı kulağakaçan ama beslemekten ne zevk alırsınız nede deneyim sokakta birine kulağakaçan besliyorum desen deli herhalde derler tabi yinede sen bilirsin
———— İyi Hobiler 🪳😥🙂
:D? Sokaktakilere tarantula, karınca, un kurdu, hamam böceği vs. için aynı şeyi söylersen yine benzer bir tepki alırsın?

Bora

Yumurta
Üye
İstanbul Ataköy + Kartepe Sapanca ( Balaban )
:D? Sokaktakilere tarantula, karınca, un kurdu, hamam böceği vs. için aynı şeyi söylersen yine benzer bir tepki alırsın?
Tarantula , Karınca , Un kurdu , hamam böceği gibi hayvanları beslediğinizde bir sonuç oluyor ve arkası gelen eğlenceli aşamalı bir hobi ediniyorusnuz ama bunda ne aşama var ne bişey zaten beslemesi zevkli bir böcek olsaydı her yerde bulunduğu için herkes beslerdi özellikle Karınca Ve Tarantulayı bu minik şeyle aynı kefene koymak olmaz Un kurdunu ve Hamam böceğini zaten eğlencesine beslemiyorlar eğlencesine besledikleri şeylere Dahada Özen göstermek için besliyorlar
———— İyi Hobiler 🪳😥🙂

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Un kurdunu ve Hamam böceğini zaten eğlencesine beslemiyorlar
Öyle demeyin, Madagaskar tıslayan hamam böcekleri de oldukça popüler petlerdir yurt dışında. Ülkemizde de elbet vardır ama yaygın değildir sanırım. Herkesin zevk aldığı farklı noktalar var hobide. 😃 Konuyla ilgili şöyle de bir video paylaşmak istiyorum:

Son düzenleme:

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Salyangoz besleyen de var, kırkayak besleyen de. Ufacık örümcek türlerini besleyen de gördüm, Mutillid besleyen de, evcil sülük besleyen de. Herkes istediğini istediği amaçla besleyebiliyor. Bir şey beslerken zaten amaç "insana bir şey katması" değil. Tamamen zevk meselesi. Bir canlıyı beslemeye olan talep fazlaysa hobide çok sık görülüyor, değilse daha az kişi tarafından biliniyor. Olay bu kadar basit.

Kaan_tzl

Yumurta
Üye

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Genelde fındık bahçelerinde olur ve fazladır kulağa girer ve beslenebilecek bir hayvan deil besleseniz bile elde edilecek birşey olmaz
Kulağınıza yaklaştırırsanız elbette kaçacak delik arar, girer. 😃 Onun dışında spesifik olarak kulağa kaçmazlar. Şöyle bir yazı buldum, Tevfik bey yararlandığı kaynakları da belirtmiş: