Bu kraliçe karınca mı?

Miyana

Yumurta
Üye
Arkadaşlar terasta bi karınca buldum kraliçe mi? Değilse geri bırakacağım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    20.1 KB · Görüntüleme: 117
  • 74EEF1DD-6CEF-48F7-AD23-982EE9E10917.jpeg
    74EEF1DD-6CEF-48F7-AD23-982EE9E10917.jpeg
    24.3 KB · Görüntüleme: 117

Onur

Pupa
Üye
Kraliçe. daha doğrusu prenses. eğer tek bulduydanız çifleşmiş olabilir

Miyana

Yumurta
Üye
O zaman yüksek ihtimal çifleşmiştir ben de sonbaharda balkonumda kovanın içinde bulmuştum.
O zaman ben bunu şimdi 1hafta beklicem yavrularsa yanına pamukla şekerli su mu koyayım sadece, başka bi tüpe geçireyim mi?, bir de arada hava almasına gerek var mı tüpün?

Niko990

Minör
Üye
O zaman ben bunu şimdi 1hafta beklicem yavrularsa yanına pamukla şekerli su mu koyayım sadece, başka bi tüpe geçireyim mi?, bir de arada hava almasına gerek var mı tüpün?
İlk işçisi çıkana kadar haftada 1 defa kontrol edin. İlk işçi çıktıktan sonra şekerli su ve protein takviyesi yapmalısınız.

ALFA18

Pupa
Üye
Protein olarak canlı yem (un kurdu ) alabilirsiniz ve messorlar hasatcidir muhabbet kuşu yemi vermeniz lazım tüp kurulumunu biliyorsanız yapın ve ucuna pamuk tikayin 1 haftaya yumurtlaya bilir 1 1,5 aya işçisi cikar

ELVERiCi1453

Pupa
Üye
Sen kraliçeyi 2 hafta hiç elleme, bırak bir kenara test tüpünün ucunda pamuk var, havalandırmana falanda gerek yok, ilk işçi çıkana kadar besleme yapma, sağlıklı bir kraliçe beslenmeden minimum 6 ay yaşayabilir. Aklına takılan soruları da çekinmeden sorabilirsiniz.

Teodora

Yumurta
Üye
Tüp kurulumunu doğru bir şekilde yaptıysanız karanlık bir ortam oluşturup 1 hafta bırakın. Sürekli kontrol etmeyin strese girebilirler.

avare

Larva
Üye
İçinde su olan bir tüp olmalı, göremedim su ben

Miyana

Yumurta
Üye
Arkadaşlar terasta bi karınca buldum kraliçe mi? Değilse geri bırakacağım
Karınca 2gündür hep aynı yerde ve bacagını bile kımıldatmıyor, bu normal mi onu alıp tüpünde nemli kısma koyayım mı tecrübeniz lazım? Böyle giderse hiç kımıldamadan ölecek gibi hissediyorum