Bu Güzelliğin Cinsi Nedir?

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Farklı açılardan fotoğraflarını atar mısınız?

huseyinmert

Yumurta
Üye
Cihaz pek iyi deil şuan evdede deilim tek fotolar bunlar var tüm tahminlerinizie açığım eve geçtiğinde daha net fotoğraflar atmaya çalışırım
Screenshot_2023-03-03-22-23-22-156_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-03-03-22-22-53-697_com.miui.gallery.jpg

huseyinmert

Yumurta
Üye
Okula giderken kaldırım üstünde buldum tam olarak nasıl besle'ye bilirim beslenir mi pek fazla bilgim yok ne büyüklükte bir kapta beslemeliyim tavsiyelerinize açığım
Kesinlikle Eresus cinsine ait bir örümcek. Türü konusunda pek yardımcı olamayacağım.
Sabah biraz daha net fotoğraflar atarim ilginiz için teşekkürler

huseyinmert

Yumurta
Üye
Kesinlikle eresus ise zehri oldukça güçlü bir cinstir,ben bulduğunuz yere bırakın derim
Bırakmayı bir süre düşünmüyorum daha önce tarantula beslemedim ama aram iyidir elime aldım pek sıkıntı çıkmadı galiba biraz şansa bir şey olmamis tarantula zehri oldurmuyo diye biliyordum bilgi için çok teşekürler dikatli olurum

Topirak

Media
Üye
Bırakmayı bir süre düşünmüyorum daha önce tarantula beslemedim ama aram iyidir elime aldım pek sıkıntı çıkmadı galiba biraz şansa bir şey olmamis tarantula zehri oldurmuyo diye biliyordum bilgi için çok teşekürler dikatli olurum
Tarantula değil. Zehiri gerçekten çok ama çok kuvvetlidir.

phawula

Minör
Üye
Eresus cinsine ait bir tür Eresus kollari sanırım bulduğun canlı dişi olduğu için sırtında kırmızılık yok. Doğaya salmalısın özellikle de bir dişiyi.

x0066

Yumurta
Üye
Cihaz pek iyi deil şuan evdede deilim tek fotolar bunlar var tüm tahminlerinizie açığım eve geçtiğinde daha net fotoğraflar atmaya çalışırım
Ekli dosyayı görüntüle 21347Ekli dosyayı görüntüle 21348
Erasus örümceği bu farklı renkte ve desende olanları var ben bir tane besliyorum ful siyah
Benim bildiğim baş kısmı sarı olan var birde abdomeninin etrafı kalın sarı siyah olan var buda erasus ama bu buya yıpranmış gibi hasta olabilir baş kısmı sarı olanlar çok iyi kuluçkada diğerleri yemek yemiyor ama başında sarı leke olan çok ne zaman ne ararsan at hiç affetmiyor erkegini bir defa buldum oda karısına yem oldu kurtaramadim

Salman gerek tarantula değil bu zehri kuvvetli.
Ben bir kere kaptirdim bende öyle büyük bir etki yaratmadi ama yinede dikkatli olun biraz kas kasilmasi yaşadım özellikle kalçamda istemsizce sıkılıyordu isirilirsaniz ilk önce sabunlu şu ile isirilan böyleyi temizleyip hastaneye gidin herkesin vücud direnci aynı değil bence birde nesli tükenmekte olan bir tür diye biliyorum Ben bir kere ciflestordim yavruları aldığım yere geri bıraktım anac hala duruyor ama bende (düzeltme : ısırığı acı veriyor sadece kas kasilmasindan ibaret değil bir iki gün sızlatiyor😅)

Okula giderken kaldırım üstünde buldum tam olarak nasıl besle'ye bilirim beslenir mi pek fazla bilgim yok ne büyüklükte bir kapta beslemeliyim tavsiyelerinize açığım

Sabah biraz daha net fotoğraflar atarim ilginiz için teşekkürler
Beslenmesi pek tavsiye edilmiyor ama Ben besliyorum ne verirsen yiyor Ben in kurdunun sıralı halde un kurdu, un kurdu pupasi, ve böceğini veriyorum farklı diyet olsun diye ama tespih böcegi bile yediğini görmüşlugum var ama emin değilim. Pek yem secen bir canlı değil (pupa evresindeki un kurşunu verirseniz pupayi biraz hareketlendirmeniz lazım pek iyi gören bir tür değil titreşimi çok iyi algılıyor ve ona göre saldırıyor