Brood boost

drusus

Nanitik
Üye
Yabancı videolarda ve forumlarda denk geldiğim, hakkında çok kesin bilgilere sahip olmadığım bir olay. Bu forumda da daha önce gördüğüm kadarıyla çok konuşulmamış. Önerilir mi, hangi durumlarda işimize yarar, en merak ettiğim de ters tepebilir mi? Yapan varsa bilgilenmek isterim 🙂
Not: Eklemeyi unuttum, yapan bir kişiyle ufaktan biraz sohbet ettim, kendi kolonisinin gelişimini ciddi miktarda artırdığını söylemişti ama tek kişinin sözüyle yargı koymak istemedim.

Son düzenleme:

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Kendi koloniniz ile aynı tür brood bulabilirseniz ve işçiler çıkarsa, gelişime gayet güzel katkıları olur. Eğer farklı bir türse bile yine zararı olmaz, koloni yumurtayı yer. Yani protein katkısı olur. Ama bunu yapmak için doğadaki kolonileri yıpratmamaya özen gösterin. Sonuçta bunu yapmanın, kendi koloninizin gelişimini artırırken, doğadakilere köstek olduğunu unutmamak lazım.

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Kendi koloniniz ile aynı tür brood bulabilirseniz ve işçiler çıkarsa, gelişime gayet güzel katkıları olur. Eğer farklı bir türse bile yine zararı olmaz, koloni yumurtayı yer. Yani protein katkısı olur. Ama bunu yapmak için doğadaki kolonileri yıpratmamaya özen gösterin. Sonuçta bunu yapmanın, kendi koloninizin gelişimini artırırken, doğadakilere köstek olduğunu unutmamak lazım.
Çok riskli birşey yanlız

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Birbirlerine dalabiliyorlar
Dostum "Brood Boost" dediğimiz şey, yumurta takviyesi anlamına geliyor. Ve zaten koloni yumurtayı kabul etmediğinde yediğini vs. yukarıda anlattım. Sen işçi takviyesiyle karıştırıyorsun herhalde.