Bolu'da Sezon Açılmış mıdır?

YtElitePlus

Yumurta
Üye
bolu merkezde sezon açılmış mıdır hava durumu yarın bulutlu sonra yağmurlu geçen seneden tecrübem var bir tane formica fusca bakmıştım onu kaybettim yeni bir tane bulmak istiyorum
açılmış mıdır bahara kadar beklemek gerek mi (messor veya componotus istiyorum ama fark etmez)

BurakDmrts

Yumurta
Üye
sezon açılması için belli sıcaklık değerlerinin üstüne çıkılması gerekir. En az(17-18)derece olması gerekir. Ayrıca her türün prens prenses üretimi farklı zamanlarda olur.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Sezon daha açılmadı.

musti_14

Yumurta
Üye
bolu merkezde sezon açılmış mıdır hava durumu yarın bulutlu sonra yağmurlu geçen seneden tecrübem var bir tane formica fusca bakmıştım onu kaybettim yeni bir tane bulmak istiyorum
açılmış mıdır bahara kadar beklemek gerek mi (messor veya componotus istiyorum ama fark etmez)
Dostum bende boluda yasiyorum gecen sezon hazirana yakin bulmustum o kadar gezmeme ragmen hep takvimdeki gibi olmuyo bide sadece belli bi alana bakmamak lazim fazla fazla gezmek lazim

BurakDmrts

Yumurta
Üye
Bence bunu en kolay anlamanın yolu yuva ağzına bakmaktır, baktın ki prensesler ve prensler var ozaman uçuş yakındır bulma olasılığınız artar.