Boehmei için uygun bir terrarium mu?

Savas

Yumurta
Üye
Selamlar, dün facebookta ilan gördüm ve ilanda şunlar yazıyordu, “taşınacağım için dişi boehmei’mi güzel ellere hediye etmem gerekiyor”.

Gittim ve 50 euro (emek karşılığını) vererek terrarium ile tarantulayı aldım.

Eve gelince belli başlı discord sunucularında canlı ile terrayı paylaştım ve bazı insanlar terranın düzenini çok güzel buldu, bazıları ise çok küçük ve türe uygun bulmadı.

Sizlerinde fikrini merak ettiğim için konu açmak istedim.

NOT: Sahibi bu canlığı aldığından beri (neredeyse 3 yıl) bu terrada tutmuş. Yani canlının neredeyse şu ana kadar ki yaşam süresinin yarısından fazlası bu terrada geçmiş.

Terrarium: Exo Terra 30x30x30cm
Isıtıcı Işık: Exo Terra

B82BDE41-64C7-4160-9E96-76BAD2D589FB.jpeg

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Teraryum boyutu gayet yeterli de bana etrafa konular taş veya tahtalar yüzünden alan biraz dar geldi. Yer türü olduğu için alanın biraz daha geniş olması yönünde fikrim. Yani demek istediğim alanı çok boğmuş. Onun dışında yeterli boyutta ve güzel bir teraryum

Savas

Yumurta
Üye
Teraryum boyutu gayet yeterli de bana etrafa konular taş veya tahtalar yüzünden alan biraz dar geldi. Yer türü olduğu için alanın biraz daha geniş olması yönünde fikrim. Yani demek istediğim alanı çok boğmuş. Onun dışında yeterli boyutta ve güzel bir teraryum
Sağdaki taşa benzer odunu çıkartmaya çalışacağım. O çok ağır bu arada :/

phawula

İşçi Karınca
Üye
Aresin dediğine katılıyorum, teraryum çok güzel fakat gereksiz bir kalabalık var. Mesela şu sağdaki taş ya da kütük her neyse onu eleyebilirsin. Birde su kabı gereksiz büyük havuz gibi kalmış orada onu da küçültebilirsin. Canlı zaten o kadar suya ihtiyaç duyan bir tür değil

Savas

Yumurta
Üye
Terranın son hali, bence daha güzel oldu..
image.jpg

Savas

Yumurta
Üye
Şu öndeki kovuk mudur nedir bilmem ama hala alanı işgal ediyor. Çıkıyorsa onu çıkar. Ya da yönünü değiştirip sana bakacak şekilde ayarla.
Bana kovuk dediğin yeri çizip yollar mısın? Anlamadım da

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye