Bir Sürüngen buldum ama gecko mu bilmiyorum yardım eder misiniz?

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Hemidactylus turcicus
Halk arasında "Süleymancık" olarak bilinir. Kendisi bir gecko türü ancak evde beslemeye uygun değildir. Esaret altında yem kabul etmezler.
Etse bile doğaya salmanız en doğrusu olur. Eğer gecko beslemek istiyorsanız ev ortamında üretilmiş Leopard Gecko, Crested Gecko , African Fat Tail Gecko gibi canlıları satın alabilir veya sahiplenebilirsiniz.

0_0Mehmet0_0

Yumurta
Üye
Hemidactylus turcicus
Halk arasında "Süleymancık" olarak bilinir. Kendisi bir gecko türü ancak evde beslemeye uygun değildir. Esaret altında yem kabul etmezler.
Etse bile doğaya salmanız en doğrusu olur. Eğer gecko beslemek istiyorsanız ev ortamında üretilmiş Leopard Gecko, Crested Gecko , African Fat Tail Gecko gibi canlıları satın alabilir veya sahiplenebilirsiniz.

teşekkürler

Rovenners

Yumurta
Üye
nerede buldun ? merak ettim doğada gecko türü bulmak kolay mı acaba

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
:D :D Oldukça yaygın bir kertenkele türüdür. Evlerin duvarlarında da sıklıkla görebilirsiniz. "Geko" kelimesi Gekkota aratakımını kapsar ve birçok tür buna dahildir. Yedi geko familyasından üçünden türler ülkemizde bulunur. O nedenle leopar gekolarla, ki bunlar Eublepharidae familyasına bağlıdır, bu Akdeniz sakanguru gibi yaygın gekolar (Gekkonidae familyası) arasında bariz farklar vardır. Yani özellikle geko diye nadir bulunan veya tropikal/sub-tropikal iklimlerde görülen canlılar olmaları gerekmiyor.