Beslenme Konusunda Yardım Lazım

MelihAga

Yumurta
Üye
Bundan 5 6 gün öncesinde yeni tarantula geldi
Aldığım kişi yemi bitti diye 2 hafta besleyememiş abdomeni küçük kalmış bendede mikro yem kalmadı canlı yemlerin de hepsi büyük yemden korkup kaçıyo nasıl yapabilirim canlı l4 murinus şimdiden teşekkür ederim

eneeess

Larva
Üye
tarantula hakkında bilgim yok ama başını kesip verebilirsin daha eklemleri hareket ederken yer belki

phawula

İşçi Karınca
Üye
çok zor bir şey değil canlı yem alıp verebilirsin oyle bir iki gün aç kalınca ölen canlılar değil. bugün alsan yarın geliyor yem zaten

MelihAga

Yumurta
Üye
çok zor bir şey değil canlı yem alıp verebilirsin oyle bir iki gün aç kalınca ölen canlılar değil. bugün alsan yarın geliyor yem zaten
Kurdlarım var zaten hatta 50 60 a yakın un kurdu böceğim var onlardan yavru aldımda küçükler daha o yüzden almak istemiyorum beslemeyi arttırcam hızlı büyütcem anca öyle olur gibi duruyo

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Phawula un kurdundan kastetmiyor diyor ki tarantula gibi bir canlıyı alıp besleyebiliyorsan hamam böceği cırcır da beslemende problem olmaz gibisinden söylüyor

phawula

İşçi Karınca
Üye
Phawula un kurdundan kastetmiyor diyor ki tarantula gibi bir canlıyı alıp besleyebiliyorsan hamam böceği cırcır da beslemende problem olmaz gibisinden söylüyor
kanka sen adamın ne yazdıgını anlamamıssın galiba, aldıgı canlıya verebılecek boyutta yeminin olmadıgından bahsediyor. anladıgım kadarıyla mikrolar küçük kalıyor diğerleri büyük. söylemek istediği şey o

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Evet ben konudan bayağı sapmışım ara sıra bizimda kafadan tahtalar eksiliyor heralde 🤣

MelihAga

Yumurta
Üye
Evet ben konudan bayağı sapmışım ara sıra bizimda kafadan tahtalar eksiliyor heralde 🤣
Sorun değil
kanka sen adamın ne yazdıgını anlamamıssın galiba, aldıgı canlıya verebılecek boyutta yeminin olmadıgından bahsediyor. anladıgım kadarıyla mikrolar küçük kalıyor diğerleri büyük. söylemek istediği şey o
Yardımlarınız için teşekkür ederim

MelihAga

Yumurta
Üye
Knk ben size şey sorcam mikro yemler büyüdü canlının yiyebilceği boyutta ama canlı yeme saldırıyo canlı yem hareket edince direk bırakıyo 1 gün sonra kafasını ezip bırakıyorum saldırmıyo başka yem koyuyorum canlı direk saldıırıp aynısını yapıyo neden

enesxx

Yumurta
Üye
Tarantulalar 2yıl aç kalanilir yani sıkıntı olmaz ama acele edersen güzel olur.

MelihAga

Yumurta
Üye

phawula

İşçi Karınca
Üye
dubia ya da lobster deneyebilirsin bazı canlılar un kurdu vs yemiyor. bende de oyle bir muhabbet olmustu dubia falan vermistim. bence çeşitli yem bulundur. eğer birden fazla canlın varsa

MelihAga

Yumurta
Üye
Buffaloyu kimseye tavsiye etmiyorum bakımları zor ve hayyatta tutmak çok zor onun yerine fıstık kurdu alabilirsiniz
dubia ya da lobster deneyebilirsin bazı canlılar un kurdu vs yemiyor. bende de oyle bir muhabbet olmustu dubia falan vermistim. bence çeşitli yem bulundur. eğer birden fazla canlın varsa
Siz ne önerirsiniz canlı yem olarak canlı l4 murinus