Beslenir mi?

efekan

Nanitik
Üye
Arkadaşlar bugün bir tartışma açacağım. Evet belki fikrim biraz saçma gelebilir ama birden aklıma böyle bir şey geldi. Ever konu şu: sizce salticade örümceklerinden herhangi bir tanesi uygun bir yerde beslenir mi? Birbirinden güzel fikirleri bekliyorum. Keyifli hobiler. 😀

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Yurtdışında besleyenler var. Tek sıkıntılı yanı canlı yem konusu. Kanatsız meyve sineği gibi çok küçük canlılar ile beslemek gerekiyor ve ülkemizde bu canlı yemleri temin edebileceğiniz benim bildiğim bir yer yok. Eğer güzel bir tür bulursanız beslemesi ve izlemesi çok keyifli canlılar bence.

efekan

Nanitik
Üye
Yurtdışında besleyenler var. Tek sıkıntılı yanı canlı yem konusu. Kanatsız meyve sineği gibi çok küçük canlılar ile beslemek gerekiyor ve ülkemizde bu canlı yemleri temin edebileceğiniz benim bildiğim bir yer yok. Eğer güzel bir tür bulursanız beslemesi ve izlemesi çok keyifli canlılar bence.
Bir tek canlı yem mi? Bir de yaprak biti, evimdeki küçük sinekler, sivrisinekler olur mu?

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Tabiki,
Öldürmeden verebilirsen

Tabiki

değil hocam. Eğer bir canlıyı almak istiyorsanız her şeyini karşılamanız ve sorumluluğunuzu almanız lazım. Sinekler , Sivrisinekler en çok parazit taşıyan canlılardır. Sadece parazitli olması değil, İlaçlıda olabilir ve yine örümcek ölebilir. Güvenilir değil yani boşuna örümcek heba olmasın. Canlı yem alınız.

efekan

Nanitik
Üye
Tabiki,

değil hocam. Eğer bir canlıyı almak istiyorsanız her şeyini karşılamanız ve sorumluluğunuzu almanız lazım. Sinekler , Sivrisinekler en çok parazit taşıyan canlılardır. Sadece parazitli olması değil, İlaçlıda olabilir ve yine örümcek ölebilir. Güvenilir değil yani boşuna örümcek heba olmasın. Canlı yem alınız.
Peki un kurdu olurmu hocam? Eğer un kurdu da olmazsa başka canlı yem bulamayacağım

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Un kurdu ama mikro un kurdu yani. Onu da kesmeniz lazım öyle düşünün