Beslenecek Canlı Önerisi

Burak23

Yumurta
Üye
Merhaba 35 cm uzunluk 15cm genişlik 25cm yüksekliğinde bı akvaryumum içinde filtre ısıtıcı hepsi var daha önce beta ve canlı doğuran türleri besledim.

Şimdi yeni bir canlı beslemek istiyorum. Beslemesi keyifli olan hangi canlıları besleyebilirim bu akvaryumda.

Ayriyeten de 90 cm lik büyük akvaryumun var orda da Japonlar var şuan onlarla uyumlu türler de varmı besleyebileceğim

Emperorofinsects

Larva
Üye
Killifish besleyebilirsin, güzel bir bitki akvaryumu yapıp karides besleyebilirsin. Renk renk karidesler ve güzel bir ışıklandırmayla çok güzel görüntüler elde edilebiliyor. Ben o boyutlarda bir akvaryumda lepisteslerle birlikte ufak türlerde(şu an hatırlamıyorum) vatoz üretmiştim. Karides keyifli olacaktır.

Emperorofinsects

Larva
Üye
Japonlar çok obur canlılar. Lepisteslerle bakıldığında yüzgeçlerini kemirebilirler, bitlili akvaryumda bitkileri yiyebilirler. Genelde tek tür olarak bakılması tavsiye edilir.

kerman

Yumurta
Üye
Hocam tavsiye edilmiyor ama ben şu an öyle kullandığım için yazayım. Axslotl
Küçüklükten beri birlikteler ise birbirlerine yamyamlık sergilemiyorlar bu tabi karın tokluğuna göre de değişir.
Üretmesi ve bakması çok zor olmayan canlılar zaten akvaryuma neşe katarlar diye düşünüyorum . Tek başına da beslenebilirsiniz.