Bariyer

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Sadece ince bir katman makine yağı veya zeytin yağı sürsem bir bariyer etkisi olur mu messorlar için (pudra kullanmak istemiyorum geçici bir yöntem arıyorum

İyi hobiler

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Kullanabilirsiniz ama sıcak havalarda yağ aşağı akacaktır eğer bütçenize uygunsa fluon alabilirsiniz.

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Geçici olarak kaçmalarını önlemek istiyorsanız outworlde uygun bir kapak kullanmanızı öneririm. Makine yağı kullanıma uygun mu bilmiyorum. Zeytinyağı da pudra gibi bir malzeme olmadan sabit durmaz sanırım.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Kullanabilirsiniz ama sıcak havalarda yağ aşağı akacaktır eğer bütçenize uygunsa fluon alabilirsiniz.

Keşke türkiyede alabileceğim bir yer olsa da gözlerim kapalı bir şekilde alırım karınca çigtliğim bir videosunda makine yağından bahsetmişti ondan sordum

Bora

Larva
Üye
Keşke türkiyede alabileceğim bir yer olsa da gözlerim kapalı bir şekilde alırım karınca çigtliğim bir videosunda makine yağından bahsetmişti ondan sordum
Fluonlar bu hobideki en pahalı şeylerden birisidir zeytinyağı pudrayı daha çok tavsiye ederim sadece zeytinyağı yazın sıcakta akıp karıncaların ölümüne yol açabilir Makine yağını bilmesemde zeytinyağı işe yarıyor bunu söyleyebirim boşu boşuna fluona para harcamamanız içinde pudra ile zeytinyağı karışımı yapmanızı öneririm ucuz Fluon satan bir yer bulduysanızda buraya yazmanızı rica edeceğim
———— İyi Hobiler 🐜🙂

kylorenn2891

Yumurta
Üye
açıklama ya bakarsanız görürsünüz bu farklı alanlarda kullanılan bir şey
Knk yurtdışında satılanların da açıklamalarında "karıncalar içindir" yazmıyor zaten yani fluon teflon ve flor mu öyle bir şeyin belirli oranlarda bir araya gelmesiyle oluşuyor diye biliyorum veya o tarz bir şey. Yapılış amacı karıncalar için değil zaten ama yani yine de yazıyor olabilir yurtdışındakilerde hiç emin olamadım. Herneyse öyle yani 😅

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye

erendas

Yumurta
Üye
Screenshot_20220418-062908~2.png
bu şekilde böcek ve karınca için olduğu yazması lazım ama bunlarda yurtdışında var Türkiye'de satan bir yer bulamadım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Screenshot_20220418-062908~2.png
bu şekilde böcek ve karınca için olduğu yazması lazım ama bunlarda yurtdışında var Türkiye'de satan bir yer bulamadım
https://www.amazon.com/byFormica-Ant-Products-Prevention-Climbing/dp/B00UJLH12A bir tek bu var
internette yurtdışından getirtebileceğimiz bir yer var mı

Son düzenleme: