Balkonumda çıktı zehirli midir? Türü nedir?

DePiedraFurkaNN

Yumurta
Üye
Balkonumda tavşanım var beslemek için yanına gittim ve tavana baktığımda ışığın yanındaydı . büyük birşey olduğu için korktum ve hemen tavşanımı evin içine aldım . tam aldığım sırada tavandan aşağı atladı . kapıyı kapatttım . bakmak için açtığımda öldürmek yerine yakalamak istedim sula saklandığı yerlerden kaçırdım ve yakaladım . baya hızlı bir hayvan önde 6 arkada 2 ayağı var arkasında büyük top haznesi diyeyim artık ismini bilmiyorum . 2 küçük eli var gibi tamamen siyah dış görünüşü bu şekilde.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-07-05 saat 23.27.14.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-07-05 saat 23.27.14.jpg
    13.9 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm
Hiç örümcek beslemedim bu tür ile ilgili AYRINTI VERİRSENİZ sevinirim . beslemem gerekiyor galiba segestria florentina türü ise araştırmama göre zehirli ve öldürücü olabilir gibi . sizce bu tür nadir mi birilerine vermelimiyim yoksa doğaya salayımmı veya beslenirmi ?
Nadir bir tür değil. Ölümcül derecede zehirli de değil. Beslemenizi pek önermem, en iyisi doğaya salmanız olacaktır. Ve evet, Segestria florentina.

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Daha az bulanık bir fotoğraf çekebilir misiniz? Örneğin bulunduğu kabın kapağını açıp yukarıdan çekebilirseniz arada plastik olmadığı için daha belirgin olacaktır diye tahmin ediyorum. Muhtemelen Segestria florentina fakat daha iyi bir fotoğrafla daha emin olabiliriz..

DePiedraFurkaNN

Yumurta
Üye
Birkaç net görüntü

Ekli dosyalar

• 20230706_004307.jpg
    20230706_004307.jpg
    30.6 KB · Görüntüleme: 26
  • 20230706_004524.jpg
    20230706_004524.jpg
    22 KB · Görüntüleme: 26

DePiedraFurkaNN

Yumurta
Üye
Hiç örümcek beslemedim bu tür ile ilgili AYRINTI VERİRSENİZ sevinirim . beslemem gerekiyor galiba segestria florentina türü ise araştırmama göre zehirli ve öldürücü olabilir gibi . sizce bu tür nadir mi birilerine vermelimiyim yoksa doğaya salayımmı veya beslenirmi ?

Begonza

Media
Üye
Beslemene gerek yok doğaya salabilirsin. Zaten dışarıdan alınan canlılar kolay kolay yem yemez diye biliyorum.

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Nadir bir tür değil. Ölümcül derecede zehirli de değil. Beslemenizi pek önermem, en iyisi doğaya salmanız olacaktır. Ve evet, Segestria florentina.

Çözüm