B.Smith hakkında bilgiler

vseirae

Yumurta
Üye
Hobiye yeni başlayacağım. B. Smith besleyen veya hakkında bilgisi olan varsa burada anlatabilir mi? Veya bilgi bulabileceğim siteler varsa bırakırsanız sevinirim <3

phawula

İşçi Karınca
Üye
Brachypelma smithi

Bilimsel adı: Brachypelma smithi.
Alt aile: Theraphosinae
Yeni Dünya
Yer Türü
Zehir: Muhtemelen hafif.
Menşei: Meksika (Dos Arroyos, Guerrero ve Colima), Pasifik okyanusu kıyısına yakın.
Gövde uzunluğu: ≤ 7-8 cm.

Sıcaklık Gündüz: 25-28 derece
Sıcaklık Gece: 20-22 derece
Nem: 60-70%

Brachypelma smithi, yavaş büyüyen ve çok geç olgunlaşan bir türdür. Dişiler 25 yıla, erkekler ise 5 yıla kadar yaşayabilirler.
30 yıl yaşayan smithiler de varmış.

Davranış:
Bir çok yeni dünya (YD) tarantulası gibi bombalama tüyleri fırlatmaya ısırmaktan daha fazla eğilimlidir. Zehir etkileri düşük ve son derece uysal olmalarına rağmen, alerjik bünyelerde ısırmaları sorun yaratabilir.

Tuzak kurarak avlanmak ve yırtıcılardan saklanmak için toprağı kazarlar.

Bakımı keyifli bir türdür.

phawula

İşçi Karınca
Üye
Bir çok hobicinin tercihi olan bu ve bunun gibi canlılara ait özellikler, bakım koşulları vs gibi şeylerin forumumuzda yer almaması büyük eksiklik.
Tarantula kategorisinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Umarım zamanla geliştirebiliriz.

İyi Forumlar.

vseirae

Yumurta
Üye
Bir çok hobicinin tercihi olan bu ve bunun gibi canlılara ait özellikler, bakım koşulları vs gibi şeylerin forumumuzda yer almaması büyük eksiklik.
Tarantula kategorisinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Umarım zamanla geliştirebiliriz.

İyi Forumlar.
Başka bir forumda buldum lakin çok ayrıntı içermedi araştırmaya devam edeceğim bilgi edindiğim taktirde paylaşacağım. Söylediklerinizde de çok haklısınız maalesef yetersiz birkaç konuda umarım bilgili kişiler el atar duruma

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Birkaç yıl önce hobide Brachypelma smithi olarak geçen türün Brachypelma hamorii olduğu ortaya çıkmıştı. Yani hobide Brachypelma smithi olarak satılan tarantulaların çoğu aslında Brachypelma hamorii. Bazen gerçek B. smithi'ye denk gelinebiliyor arada. Zaten gerçek B. smithi, B. hamorii'ye kıyasla daha pahalı ve daha nadir. Türkiye'de birkaç defa görmüştüm. Yukarıda bahsettiğim revizyondan önce şu an Brachypelma smithi dediğimiz türe de Brachypelma annitha deniliyordu.