Arkadaşlar merhaba

BeyDiesT

Yumurta
Üye
ailem beslediğim un kurtlarına ve böceklere kızıyorlar ve elimde 5 tane kraliçe var (hepsinde yumurta var)daha hiç çıkan işçi tecrübem olmadı ama YouTubedan tuğkan abiden izleyerek ve forumdan okuduğum bir sürü bilgi var ve aileme ne kadar anlattıysam dinletemedim muhtemelen karıncaları un kurtlarını atacağım önerebileceğiniz bir şey var mı.Ya ailemi ikna etmek için bir taktik👌yada karıncaları un kurtlarına yapaibleceğim birşey yardım ederseniz sevinirim

buraksngr

Yumurta
Üye
Aileyi ikna etmek zor tabi :) Ben sahiplendirmeni oneririm dogaya salarsan yasamalari cok zor sehrini ve semtini yazmalisin bence hobiyle ugrasan herkes bu foruma ugruyor zaten gorur sahiplenirler

BeyDiesT

Yumurta
Üye
tabiki bu da bir çözüm teşekkür ederim ama bi taktik olursa benim için daha iyi😉

Kadir777xp

Yumurta
Üye
Arkadaşa katılıyorum ve ilk tecrübene göre 5 kraliçe çok fazla ama seni anlıyorum önüne geleni almışsın. Ailenden gizli bir şekilde yapmaya çalış . Onların ellemediği bi dolaba ya da ćekmecene koyabilirsin eğer olurda çekmeceyi felan açarlar diye içine ( hemen kapat yoksa karıncalar kaçar ) diye bir not koyabilirsin .

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İlk tecrübeye göre 5 kraliçe çok fazla değil ilk öncelikle. Koloniyi ve un kurtlarını atmak çözüm değil dostum. Un kurtların bitene kadar kullan çok fazla değiller ise. Karıncaları besleme konusunda alternatif birsürü besin sayabilirim sana. Etinden tut kıymasına, Yumurtasından tut salam sosisine. Proteinli besin çok fazla var. Aileni ikna etme konusunda ise senin de kendi canlı besleme yöntemin ve kendine has özelliğin olduğunu göster. Kendi kararların ve seçimlerin olduğunu söyle

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ailenden gizli bir şekilde yapmaya çalış.
Ne yaparsınız orasını bilemem, herkesin aile yapısı, kişiliği vs. elbette farklıdır. Bunları göz önünde bulundurarak bir şekilde ikna etmenin yolunu bulabilirsiniz ama kesinlikle aileden gizli yapmanızı önermem. Yaşınız küçükse elbette aileniz ister istemez engel çıkaracaktır. Ayrıca istememe sebeplerinin tam olarak ne olduğunu öğrenirseniz yönteminizi daha kolay belirlersiniz.

efetrhan

Pupa
Üye
ailem beslediğim un kurtlarına ve böceklere kızıyorlar ve elimde 5 tane kraliçe var (hepsinde yumurta var)daha hiç çıkan işçi tecrübem olmadı ama YouTubedan tuğkan abiden izleyerek ve forumdan okuduğum bir sürü bilgi var ve aileme ne kadar anlattıysam dinletemedim muhtemelen karıncaları un kurtlarını atacağım önerebileceğiniz bir şey var mı.Ya ailemi ikna etmek için bir taktik👌yada karıncaları un kurtlarına yapaibleceğim birşey yardım ederseniz sevinirim
İlk tecrübeye göre 5 kraliçe çok fazla değil ilk öncelikle. Koloniyi ve un kurtlarını atmak çözüm değil dostum. Un kurtların bitene kadar kullan çok fazla değiller ise. Karıncaları besleme konusunda alternatif birsürü besin sayabilirim sana. Etinden tut kıymasına, Yumurtasından tut salam sosisine. Proteinli besin çok fazla var. Aileni ikna etme konusunda ise senin de kendi canlı besleme yöntemin ve kendine has özelliğin olduğunu göster. Kendi kararların ve seçimlerin olduğunu söyle
ayrıca un kurtlarını bitirmek istiyorsan üremesini durdurmak için bi buzdolabına atabilirsin.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

gerçi evde beslemeni istemeyen ailen buzdolabına atarsan seni öldürebilir 🤣🤣

BeyDiesT

Yumurta
Üye
ayrıca un kurtlarını bitirmek istiyorsan üremesini durdurmak için bi buzdolabına atabilirsin.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

gerçi evde beslemeni istemeyen ailen buzdolabına atarsan seni öldürebilir 🤣🤣
çok doğru hepiniz için teşekkür ederim muhtemelen dışarıda gördüğüm kolonilere dağıtıcağım un kurtlarını ve dediği gibi arkadaşın
salam sosis kıyma herhangibir bişeyle besleyeceğim hepinize teşekkürler

alismloztrk

Yumurta
Üye
Karıncaları salmaya karar verirsen ben alabilirim nerede yaşıyorsun acaba