Akrebin Türü Nedir?

kursav07

Yumurta
Üye
Dağda akrep buldum evde beslemek istiyorum zehirli/zararlı bir tür mü bakabilir misiniz? Eğer beslenebilir bir türse un kurdu versem yeterli olur mu, teraryumu ve bakımı ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.
IMG_20240822_224230.jpg

0959kedi

Nanitik
Üye
Türünü bilmiyorum ama "kıskacı küçük kuyruğu büyük ise az zehirli kıskacı büyük kuyruğu küçük ise çok zehirli" diye bir yok var ne kadar doğru bilmiyorum. Sizdekinin kuyruğu kalın, bu yola göre zehri güçlü.

Bir de mantis ile aynı yere koymazsanız iyi olur birbirlerine zarar verebilirler.

Onlorot

Nanitik
Üye
Androctonus cinsi olduğunu düşünüyorum. Zehirleri çok güçlüdür en zehirli türlerden dikkat edin.

waynhen

Larva
Üye
Fattail scorpion ve fat-tailed scorpion dünyadaki en tehlikeli akrep türlerinden biri olan Androctus akreplerine verilen isimdir dostum.
Çok zehirlidir kimseye zarar gelmeden doğaya insanın az olduğu yere bırak.
Sevgilerle :)

sNel

Larva
Üye
Türünü bilmiyorum ama "kıskacı küçük kuyruğu büyük ise az zehirli kıskacı büyük kuyruğu küçük ise çok zehirli" diye bir yok var ne kadar doğru bilmiyorum. Sizdekinin kuyruğu kalın, bu yola göre zehri güçlü.

Bir de mantis ile aynı yere koymazsanız iyi olur birbirlerine zarar verebilirler.
Hocam anlatmak istediğinizi yanlış yazmışsınız sanırım.

sNel

Larva
Üye
Yeni fark ettim tam tersi yazmışım.🤦‍♂️ Teşekkürler söylediğiniz için.😅

"kıskacı küçük kuyruğu büyük ise çok zehirli kıskacı büyük kuyruğu küçük ise az zehirli" olması gerek.
Rica ederim. Olabiliyor arada dalgınlıklar bende de oluyor bazen.