Adını bilemedigim garip canlı

Merttt

Yumurta
Üye
Birkaç yıl önce ziyaret amaçlı köye gittim orda belki birseyler bulurum diye kendi tarlalarımı geziyordum orda 9-10cm boyunda yeşil yavaş hareket eden bas parmak kalınlığında bir canliydi(yılan gibiydi uzaktan yılan sandim) fotoğraf çekmek aklima gelmedi 30dk felan inceledim ne olduğunu bilemediğim icin çok fazla durmayip başka canlılar aramaya geçtim bilen bir arkadas cevaplarsa cok iyi olur hep merak etmiştim

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Birkaç yıl önce ziyaret amaçlı köye gittim orda belki birseyler bulurum diye kendi tarlalarımı geziyordum orda 9-10cm boyunda yeşil yavaş hareket eden bas parmak kalınlığında bir canliydi(yılan gibiydi uzaktan yılan sandim) fotoğraf çekmek aklima gelmedi 30dk felan inceledim ne olduğunu bilemediğim icin çok fazla durmayip başka canlılar aramaya geçtim bilen bir arkadas cevaplarsa cok iyi olur hep merak etmiştim
Yani hayal gücümüzle, neredeyse canlıya ait hiçbir özellik verilmeden nasıl bir tespit yapmamızı bekliyorsunuz? Fotoğrafı vs. yok mu?

Merttt

Yumurta
Üye
Yazıda belirttiğim gibi fotoğraf çekmek nedense aklıma gelmedi,haklısınız genel anlatım ile kesin bu diyemeyiz sadece birkaç örnek verirsiniz ordan bakarak bulurum belki diye sormak istedim.Şimdi hatırladım bulduğum yere cok yakın bir yerde toprağın altinda yuva vardı(bulduğum yer nemli ve yakinlarda örümcek vs cok sayıda var)

Merttt

Yumurta
Üye
Eminim yılan değil yanına baya yaklaştım bekledim odun parçası ile dokundum saldırma veya kaçma moduna girmedi ölü taklidi yapti ve 10cm felandı top gibi kivrildi keske fotoğrafını cekseydim aşırı pişmanım bu arada kendisi ni rengi parlak bir yesildi ve üzerinde desenler vardi gözü vs var mi bakamadım kendini gizledi bende cok rahatsız etmek istemedim(yavaş hareket ediyor)

Merttt

Yumurta
Üye
Dedigim gibi baş parmak kalınlığındaydı

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
anlattıklarınızdan sanki tırtıl vs gibi aresin de dediği gibi net bir şey dememiz mümkün değil söylediklerinizle

phawula

İşçi Karınca
Üye
gördüğün şey bu olabilir mi ya da oluklu kertenkeledir. Ama o da yeşil olmaz. Bunların dışında bir şey olduğunu sanmıyorum
lacerta viridis
avc8db109be968780afbb.jpgk111111111111111.jpg69805933_620x410.jpg

Merttt

Yumurta
Üye
@Yetkin Haklısınız dediğim gibi belki bilen karşılaşan varşa söyler diye yazdım