Acil Yardım

Kutay

İşçi Karınca
Üye
abim ben işteyken lasius kolonime protein tozlu şekerli su vermiş en fazla ne olabilir lutfen yardım edin

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Oynat bakalım;

Doğru Büyüklükte Olmak Üzerine... (İnsan Boyundaki Karınca, Dev Bir Kayayı  Kaldırabilir miydi?) - Evrim Ağacı

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Miss gibi protein işte dostum

Kutay

İşçi Karınca
Üye
tamam teşekkürler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

peki kraliçeye versem birşey olur mu formica rufibarbis kraliçem var yumurtası yok protein tozlu şekerli su

Son düzenleme:

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Denediniz mi bu kadar emin konuşuyorsunuz :d Protein toksititesi diye bir şey var. Böcekler için öldürücü olan proteinler var. Hatta bazıları böcek ilaçları için kullanılıyor. Ve protein ile şekeri tek besin kaynağı ile sunduğunda koloni kendini besin ağırlığı konusunda düzenleyemeyecek ve protein zehirlenmesi yaşayacak. Bununla ilgili yapılmış çalışmalar da var. Ben önermiyorum böyle bir şey. Normal şekerli su ve böceği ayrı ayrı verin.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Attığınız yazıda diyetten bahsediliyor. Son cümlede yazan ''sadece bir gün yüksek proteinli diyete maruz kalmanın işçiler ve koloni için korkunç sonuçları oldu,'' cümlesinin sonucu gösterilmemiş. Kolonideki etkisinden sadece korkunç sonuç olarak bahsedilmiş. Ve daha öncesinden de denemişliğim var protein tozunu. Herhangi ters bir tepkime almadım veya işçiler üzerinde herhangi bir zaman kısalması yaşamadım

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bir karıncanın midesindeki olması gereken protein karbonhidrat ve yağ oranları bilebilirsek yaptığımız beslemeleri düzenleyebiliriz belkide hep bugüne kadar yanlış yaptık ?

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Attığınız yazıda diyetten bahsediliyor. Son cümlede yazan ''sadece bir gün yüksek proteinli diyete maruz kalmanın işçiler ve koloni için korkunç sonuçları oldu,'' cümlesinin sonucu gösterilmemiş. Kolonideki etkisinden sadece korkunç sonuç olarak bahsedilmiş.
Bu bir makalenin özeti çünkü, size tam makaleyi de atayım onu da okuyun o halde.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Okudum yüksek proteinin ömürlerini ciddi bir şekilde kısalttığını ve kolonisinin %20 ölümü ile sonuçlandığını yazmış ama bir orandan bahsetmemiş en idealini bulabilmemiz gerek ki beslemelerimizi ona göre şekillendirelim

egemen1273

Yumurta
Üye
Hergun un kurdu vermek dahil değil bu duruma sadece içeriğindeki protein oranı çok yüksek besinler dhail sanrim %80 gibi

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Un kurdu zaten yüksek proteinli bir canlı değil ki yağ oranı yüksek olan bi canlı. Moriu kurdu buffalo kurdu gibi canlıların protein oranı yüksek seviye sayılır.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Benim yaptığım yumurta beyazlı karışımın değerleri şu şekilde

%60 Protein
%38 Karbonhidrat
%2 Yağ

Yaklaşık değerleri bu şekilde benim sorum şu en ideal oran ne olmalı karıncanın vücudunda