2024 Messor

Mustafaf

Yumurta
Üye
Hocam selamlar istanbulda birtane bile messor görmedim nisanın sonuna geldik halbuki bi kaç kraliçe gördüm türlerini hatırlamıyorum ama bir tane bile messor görmedim garip hocam bi bilginiz varsa yazın birde aphonegaster nasıl boostlanır boost denedim olmadı farklımı ? Kolay gelsin :)

untitle

Yumurta
Üye
Messoru nerelerde aradınız acaba? ( artık messor bulamayacağınız düşüncesindeyim bu zamana kadar bulamadıysanız bundan sonra zor ) Ve birde boostdan kastınız nedir, yani ne yaptınız boost olarak?

Ardababa

Yumurta
Üye
Knk messorlar genelde mart sonu nisan başı uçuyorlar şuan bulman biraz zor sonbaharda ekim kasım aylarında uçuyorlar

waveslord

Pupa
Üye
Hocam selamlar istanbulda birtane bile messor görmedim nisanın sonuna geldik halbuki bi kaç kraliçe gördüm türlerini hatırlamıyorum ama bir tane bile messor görmedim garip hocam bi bilginiz varsa yazın birde aphonegaster nasıl boostlanır boost denedim olmadı farklımı ? Kolay gelsin :)
Boostlamak koloniye en uygun koşulları sağlamak daha fazla besin olanağı sağlamak gibi gibi. Çoğu cinste aynıdır muhtemelen

IBuraky

Yumurta
Üye
Kraliçe bulmak bazen tamamen şans meseleside olabiliyor. Belkide şansına hiç denk gelmemişsindir messora. Mesela 1 hafta önce iki messor buldum çiftleşip yere kondular kanadını döktü bende aldım. Hiç aramadığım halde önüme düştüler.

Mustafaf

Yumurta
Üye
Messoru nerelerde aradınız acaba? ( artık messor bulamayacağınız düşüncesindeyim bu zamana kadar bulamadıysanız bundan sonra zor ) Ve birde boostdan kastınız nedir, yani ne yaptınız boost olarak?
Boost olarak daha fazla protein ve enerji verdim koloniye sıcaklık olarak en iyi imkanı sağladım ama çok berimli olmadı bugün gördüm yeni yumurtalar ve birdürü larva pupa var yanı 2 haftaya koloni iki katına çıkacak gibi youtube kanallarına baktım boostlarda 1 ayda nerdeyse 50 işciye ulaşıyor demekki daha fazla besleme yapacağım bidahakine